JUNIPER Nedir

Juniper Networks, merkezi Sunnyvale, California'da bulunan ve çok sayıda ağ oluşturma ürününü geliştiren ve pazarlayan bir Amerikan çok uluslu şirkettir. Ürünleri arasında yönlendiriciler, anahtarlar, ağ yönetim yazılımı, ağ güvenliği ürünleri ve yazılım tanımlı ağ teknolojisi yer alıyor.

Şirket, Pradeep Sindhu tarafından 1996 yılında kuruldu. 1999'da halka arz edilmeden önce girişim kapitalistleri ve telekomünikasyon şirketlerinden birkaç tur finansman aldı. Juniper, 2000 yılına kadar yıllık 673 milyon dolar ciroya yükseldi. 2001'de cazip yönlendirici pazarının% 37'lik bir payıyla Cisco'nun bir zamanlar baş gösteren üstün piyasa koşullarına meydan okudu: Paylaşın. 2004'te 4 milyar dolara ve 2014 yılında 4.63 milyar dolara çıktı. Juniper, 2008'de CEO olarak Kevin Johnson'u, 2013'te Shaygan Kheradpir'i ve 2014'te Rami Rahim'i atadı.

Juniper Networks aslen internet servis sağlayıcıları (ISS'ler) tarafından IP adresi arama ve doğrudan internet trafiğini gerçekleştirmek için kullanılan çekirdek yönlendiricilere odaklandı. 2002'de Unisphere'in satın alınmasıyla şirket, İnternet trafiğini bireysel tüketicilere yönlendirmek için ISS'ler tarafından kullanılan kenar yönlendiriciler için piyasaya girdi. Juniper Networks, ertesi yıl güvenlik şirketi NetScreen Technologies'i satın almadan önce 2003 yılında kendi JProtect güvenlik araç setiyle BT güvenlik pazarına girdi. İşletme segmentine 2000'li yılların başında giren ve 2005 yılına kadar gelirlerin üçte birini oluşturan Juniper, 2014 yılı itibarıyla yeni yazılım tanımlı ağ ürünleri geliştirme üzerinde yoğunlaştı. Bununla birlikte, 2016 yılında şirket, ScreenOS ürünlerine arka kapı yerleştirdiği iddia edilerek birtakım tartışmalarla karşılaştı.

Juniper Decrypt
Juniper Kırma

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wifi Hack (Wpa/Wpa2) Şifre Kırmak

Crunch Kullanımı (Kali Linux Şifre Kırma)

Python ile Hack (Mechanize)